Как алкоголь влияет на водителя

02.11.2022..

 

Статистика показывает, что автомобиль - это наиболее опасный вид транспорта. Нетрезвый человек за рулем создает двойную угрозу. Нередко пьяный водитель https://xn--80aebdcgo4axavfz0cyfuc.xn--p1ai/ не отдает себе отчета в происходящем, что может плачевно закончиться как для него, так и для пешеходов. Конечно, государство активно борется с этой ситуацией на дорогах, однако полностью устранить эту проблему до сих пор не удалось.

Влияние спиртного на реакцию водителя

Стоит отметить, что употребление спиртного даже в малых дозах угнетает работу ЦНС. Даже небольшое количество алкоголя приводит к нарушению равновесия и координации. Человек теряет способность ориентироваться в пространстве, становится рассеянным и невнимательным. В легком алкогольном опьянении создается ощущение, что ситуация под контролем, однако это не так. Помимо всего перечисленного, этиловый спирт влияет на зрение. У человека в той или иной мере теряется способность определять расстояние на глаз, что очень опасно в условиях дорожного движения.

Существует статистика, по которой вероятность аварии с участием водителя в легком алкогольном опьянении повышается в полтора раза.

Допустимое количество алкоголя

Максимально допустимое содержание алкоголя в воздухе не должно превышать 0,35 промилле. Если значение меньше, то прибор не реагирует. Так происходит, потому что некоторые продукты содержат спирт (например, кефир или квас).

У мужчин алкоголь выводится со скоростью 0,10-0,15 промилле в час, у женщин этот процесс происходит немного медленнее - 0,086-0,10. К сожалению, ускорить этот процесс невозможно.

Дата: 02.11.2022.

Зовсім недалеко від Хотина з його знаменитою Хотинською фортецею можна побачити ще одну старовинну фортецю – Кам’янець-Подільську. Тут знімалися фільми «Тарас Бульба» і «Стара фортеця», сюди їдуть туристи, тут є на що подивитися.

Фортеця ця дуже стара. Вона існувала ще за часів Київської Русі як дитинець (внутрішнє міське укріплення, аналог кремля) давньоруського міста. Кам’яну кладку почали в цих місцях литовські князі Коріатовичі, представники роду, що активно діяв у першій половині чотирнадцятого – на початку п’ятнадцятого століть. З 1362 по 1434 фортеця стала одним з головних форпостів литовської оборони, а далі – аж до вісімнадцятого століття – одним з опорних пунктів польської влади в цих місцях.

Вперше Кам’янець-Подільську фортецю якраз згадують у грамоті одного з братів Коріатовичів в 1374 році. Тоді вона була ще частково дерев’яною, але поступово обростала каменем, надійно прикриваючи саме місто в петлі річки Смотрич.

У п’ятнадцятому столітті, коли край, столицею якого фактично була саме фортеця у Кам’янці-Подільському, захопили поляки, ця цитадель була продана королю Польщі польськими князями Бучацькими.

Всі старі дерев’яні укріплення, які ще зберігалися у фортеці, в шістнадцятому столітті було замінено на кам’яні. Саме тоді Кам’янець-Подільська фортеця стала такою, якою ми знаємо її тепер — витягнутим багатокутником з вежами по кутах.

Замок ще кілька разів переходив з рук в руки в новітній історії – там господарювали турки, а потім він відійшов до Російської імперії. Остаточно фортеця втратила військове значення в кінці дев’ятнадцятого століття. На початку двадцятого вона перетворилася на фортецю-музей.

Фото з фестивалю
А ви можете собі дозволити відпустити бороду і заплести її в косичку?
FAQ
faq image