«Битва Націй » і «Середньовічний Хотин» – чому Чемпіонат плутають з фестивалем?

14 березня 2014 р.

Ви ще плутаєте ці два заходи? У нас є пара пояснень, після яких все буде остаточно зрозуміло.

«Битва Націй », Хотин і «Середньовічний Хотин»

«Битва Націй» – це Чемпіонат світу з історичного середньовічного бою, сучасного екстремального виду спорту, про який ми тут постійно пишемо. Історичний середньовічний бій динамічно розвивався не один рік, і врешті-решт було потрібно велике міжнародне змагання з єдиними правилами.

 «Битва Націй » і була відповіддю на таку потребу. Не просто фестиваль історичної реконструкції, яких було багато, з боями в якості головної родзинки, а Чемпіонат, захід, поставлений повністю на спортивні рейки, з хорошою системою суддівства. Він вперше був проведений в 2010 році, і потім організатори вже не пропускали жодного року. До учасників щорічно додавалися нові Національні збірні. Популярність Чемпіонату з кожним роком зростає, глядачі чекають і вболівають.

А ось тепер важливий момент. Місце, де в перші два рази проходила «Битва Націй» – Хотин. По-перше, тодішньому складу Національних збірних було відносно зручно добиратися в це мальовниче місто, по-друге, місцева влада була тільки за те, щоб в історичній фортеці пройшли бої.

Але минуло два роки, і було абсолютно зрозуміло, що Чемпіонат світу не може вічно залишатися в якійсь одній країні. Географія розширювалася, час йшов, і було б просто несправедливо для інших країн-учасниць, якби бійці постійно їздили тільки в Україну.

Так що в 2013 році творці « Битви Націй » почали готуватися до проведення змагань у Польщі.

Але ж красива Хотинська фортеця залишилася. Нікуди не поділося і населення Хотина, жителі навколишніх міст і областей, яке звикло вже приїжджати на травневі свята в Хотин і спостерігати за боями …

Тому засновники «Битви Націй » за підтримки реконструкторів з Росії та Білорусі організували «Середньовічний Хотин», фестиваль історичної реконструкції з досить цікавою програмою, де теж можна подивитися бої, правда, менш іменитих, але теж сильних бійців, виступи фолк-груп, взяти участь в майстер-класах з середньовічних ремесел і взагалі доторкнутися до Середніх віків.

Фото з фестивалю
Маршали на фестивалі завжди носять жовтий вбо жовто-чорний одяг.
FAQ
faq image