Походи та велотуризм в Україні. Куди податися активному туристу?

20 березня 2013 р.

Все більше українців відкривають для себе активні види відпочинку. Сидячи в тісному офісі або квартирі, за кермом автомобіля, ми часом відчуваємо себе ніби в замкнутій коробці. А так хочеться вибратися, подихати, розім’ятися, пройтися …

Ось тоді ми звертаємо увагу на велотуризм або пішохідні прогулянки.
Яким має бути активний відпочинок? Джерело фото - wandererschronicles.tumblr.com

Пошукайте “туризм Україна” в пошуковику, і ви побачите, що активний туризм посідає одне з перших місць.

Позитивні сторони активного відпочинку, полягають у тому, що:

  • Покращується ваше здоров’я. Уроки фізкультури залишилися далеко в минулому. Найчастіше після сидячої роботи, ми приходимо і сідаємо дивитися фільми по телевізору або комп’ютеру. Заняття велотуризмом або пішохідні прогулянки хоча б раз на тиждень допомагають підтримувати організм у тонусі.
  • Немає необхідності витрачати величезні суми. Велотуризм в Україні – не дуже дорога розвага. Єдине, на що все-таки доведеться витратитися – велосипед. Хороший велосипед можна купити від 3000 гривень. Цю суму цілком можна зібрати, щоб потім не думати, як провести вихідний день. Піший туризм зажадає хіба що хороших змінних кросівок, які коштують від 500 гривень.

Вирушаючи в піший похід, не забудьте про необхідні запаси води і їжі, а також про важливі ліки, компас, карти.

Україна, туризм, вело: 5 обов’язкових місць для велотуриста

Багато туристичних фірм пропонують купити вже спланований велотур. Вони обіцяють не тільки продумані велосипедні маршрути, але і турботу про готелі, харчування і компанії для туристів.
Велосипедистам - дорогу!
Однак, розробити такий тур можна самостійно, попередньо забронювавши місця в необхідних готелях.

Важлива порада: відправлятися в велоподорож на далекі відстані краще бувалим велосипедистам. Навантаження під час таких подорожей дуже інтенсивне.

Безумовно, завдяки такій подорожі, можна по-справжньому насолодитися красою української природи, до того ж побачити ті місця, де раніше не бував (просто тому що велосипеда не було!)

Найпопулярніші веломаршрути

  • Перше почесне місце займають Карпати. Там і дихати легше, і місця дуже мальовничі. Найчастіше велотуристам рекомендують наступний маршрут: Дрогобич – Борислав – Східниця – Турка – пер. Ужоцький – Ужок – Ростока – Воловець – Міжгір’я – Синевир – озеро Синевир – Колочава – Драгово – Тячів – Рахів – Ясіня – перевал Яблуницький – Кремінці – Верховина – Косів – Кути-Вижниця – Берегомет – Сторожинець – Чернівці. Всього такий маршрут займає 620 кілометрів. На цьому маршруті є десять перевалів з висотою від 800 до 1000 метрів. Під час цієї подорожі у всіх населених пунктах можна буде зупинитися і відпочити.
  • Ще один, більш надійний і менш ризиковий маршрут: Івано-Франківськ – Росільна – Червоне – Осмолода – Лопухів – Усть-Чорна – Дубове – Рахів – Луги-ріка Говерла – річка Лазещина – перевал Яблуницький – Верховина – Кути.
  • Піщано-гравійна дорога буде на маршруті: Дубове – Косівська Поляна – Рахів.
  • Дуже багато популярних маршрутів для велосипедистів пролягають через ділянку Кам’янець-Подільський – Хотин. У цих центрах можна зупиниться і відпочити в будь-який момент, помилуватися історичними спорудами, побувати на фестивалях і так далі.
  • Кримські дороги також шануються всіма велосипедистами зі стажем.
  • Один з найпопулярніших маршрутів: Бахчисарай – Чуфут-Кале – Кудрино – Баштанівка – Печерні – Голубинка – Новоульяновка – Мангуп-Кале – Тернівка – Чорноріченське – мис Сарич – Форос – пер. Байдарські Ворота – Родниківське – Передове – Соколине – пер. Ай-Петрі – водоспад Учан-су – Ялта – пер. Чугельскій – Алушта – Привітне – Білогірськ – Грушівка – Судак – Планерське – Феодосія.

Походи, Україна. 5 місць, куди варто “пройтися”

Куди податися прихильнику пішохідного туризму в Україні?В Україні пішохідний туризм почав розвиватися не так давно. Однак, навіть міністерство спорту заохочує подібний відпочинок. Для дітей постійно проводяться змагання з пішохідного туризму на міському чи районному рівнях. Для дорослих також існують всеукраїнський та міжнародні конкурси.

Зазвичай піший туризм порівнюють з альпінізмом. Піші туристи ходять по горах, лазять в печери. Однак це дещо різні види спорту. Піші туристи люблять ходити як по лісах, так і по містах. Найпопулярніші місця для пішохідного туризму:

Як правило, в Прикарпатській і Кримській областях піший туризм більш розвинений. Це пов’язано з умовами, які потрібні для хорошого походу. У цих місцях є довгі дороги, придатні для пішого туризму. Крім того, в радіусі 30-40 кілометрів знаходяться будинки і готелі, кафе та зони відпочинку. Там можна переночувати, відпочити, попросити допомоги, поповнити запаси їжі.

Там є і спеціальні доріжки для туристів, позначені прапорцями.

Якщо вас приваблює активний відпочинок і події під відкритим небом – ласкаво просимо на фестиваль “Середньовічний Хотин”! Подія проходитиме з 9 по 12 травня біля Хотинської фортеці (Чернівецька область). Фортеця дивовижна в травні, а середньовічні бої в справжніх лицарських обладунках залишать незабутні враження.

Завантажуйте запрошення, збирайте валізи і – в дорогу!

Фото з фестивалю
В саллеті не дуже добре видно, але він дає чудовий захист.
FAQ
faq image